Softshelle damskie – niezbędne na wypad w góry

cokosy

Softshelle damskie – niezbędne na wypad w góry

softshell damskie sklep

Softshell jest kurtką pełniącą funkcję zarówno polaru, jak i wiatroodpornej membrany. Jej lekkość i wygoda użytkowania sprawiły, że jest ona chętnie kupowana przez wiele osób. Uniwersalne zastosowanie pozwala zarówno na noszenie jej po mieście, jak i w czasie uprawiania różnego rodzaju sportów. Mnogość dostępnych na rynku modeli może sprawiać pewną trudność podczas zakupu odpowiedniej wersji. Wybierając softshell damski, warto zwrócić uwagę na jego parametry, oraz zadbać o właściwą pielęgnację, podtrzymującą jego właściwości.

Jaki softshell damski wybrać?

Softshell jest okryciem oddychającym, które odprowadza nadmiar wilgoci. Klasyczne softshelle damskie to modele bez membrany. Zapewnią odpowiedni komfort podczas codziennego użytkowania oraz wentylację niezbędną w czasie uprawiania sportu. Mogą być wyposażone w kaptur, który stanowi dodatkową ochronę na chłodniejsze i wietrzne dni. Wybierając kurtkę do intensywnego uprawiania sportu, warto postawić na materiał odporny na przetarcia i uszkodzenia. Softshelle do biegania zazwyczaj będą pozbawione warstwy ocieplenia, w przeciwieństwie do ich „miejskich” odpowiedników, wyposażonych w delikatną polarową wewnętrzną izolację. Dla bardziej wymagających użytkowniczek dobrym wyborem będzie softshell damski z membraną. W tego typu odzieży odporność na wilgoć jest uzyskiwana dzięki użyciu wykończenia DWR. W typowych softshellach nie znajdziecie membran z goretexu, ani wzmocnionych klejem szwów, które zakłóciłyby skuteczne odprowadzanie pary wodnej z wnętrza kurtki. Jeżeli szukacie softshella z dodatkową membraną, wybierzcie modele z warstwą Windstopper. Stanowi ona jeszcze lepsze zabezpieczenie przed intensywnymi podmuchami wiatru, pełniąc skuteczną izolację cieplną.

softshelle damskie kurtki bluzy

Softshelle damskie można z powodzeniem nosić także w zimie. Do tego celu dedykowane są modele hybrydowe. Złożone z oddychającej tkaniny i dającego ciepło wkładu, zapewniają stosowny komfort termiczny nawet w zimne dni. Najczęściej warstwa ocieplenia jest zlokalizowana z przodu i na plecach kurtki, natomiast rękawy czy kaptur nie są wyposażone w dodatkową ocieplinę. Softshell damski zazwyczaj oferuje krój, dopasowany do kobiecej sylwetki. Aby zapewnić jak najlepsze odprowadzanie pary wodnej, warto wybrać model dość dobrze przylegający do ciała.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na parametr tecproof – odpowiada on za stopień ochrony przed wiatrem i deszczem. Im wyższy będzie ten wskaźnik, tym lepszą ochronę zapewni wybrana kurtka. Symbol CFM podpowie, na ile dany model będzie odporny na wiatr. Kurtki o CFM na poziomie 10-15, zapewnią bardzo dobrą ochronę przed silnymi podmuchami. Ważnym aspektem jest również oddychanie tkaniny. Najlepiej sprawdzi się wersja, gwarantująca odprowadzanie pary na poziomie 10000 g H2O/m2. Wybierając softshelle damskie warto mieć na uwadze, że nie są one wodoodporne. Co prawda doskonale zabezpieczą przed wiatrem, i zapewnią odpowiedni komfort termiczny, jednak w momencie mocniejszych opadów – nie dają one skutecznej ochrony przed deszczem. Aby uzyskać efektywne działanie wykończenia DWR, zabezpieczającego przed lżejszymi opadami, niezbędne jest pranie kurtki softshell zgodnie z wytycznymi producenta, używając do tego celu specjalnych środków chemicznych.

Softshell damski pozwala na wszechstronne zastosowanie, zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania sportu. Wiatroszczelna i oddychająca tkanina zapewni doskonały komfort termiczny, skutecznie odprowadzając wilgoć. Mowa tu o produktach podobnych do dostępnych w https://tramp4.pl/odziez/damska/softshelle.html Wybierając kurtkę z warstwą ocieplenia, z powodzeniem można ją nosić praktycznie przez cały rok.