Nawozy do trawników

cokosy

Nawozy do trawników

Jednym z elementów naszego ogrodu jest trawnik. Kto z nas nie marzy o pięknej, równiej, zielonej powierzchni naszego trawnika? Dobrze utrzymany trawnik staje się nie tylko przestrzenią do przebywania, zabawy, ale także wspaniałą ozdobą naszego ogrodu. Dlatego warto dbać o niego tak samo, jak dbamy o inne rośliny w naszym ogrodzie.
Mogłoby się wydawać, że zwykła trawa nie wymaga zbyt wielkiego zachodu. I jest to poniekąd prawda – zazwyczaj nasz trawnik wystarczy po prostu regularnie kosić, podlewać i plewić z chwastów, aby wyglądał dobrze i cieszył oko. Niemniej, jeśli chcemy dbać o niego w pełni, musimy również zainwestować w nawozy.
Najlepszą opcją wydają się być nawozy długodziałające do trawników. Nawozy wieloskładnikowe długodziałające mają to do siebie, że stosuje się je tylko raz lub dwa w czasie całego sezonu. Dzieje się tak dzięki temu, że zawierają one bogaty, złożony skład różnych składników odżywczych niezbędnych roślinie do przetrwania. Na długi czas nawożą glebę i dzięki temu niewymagająca roślina jaką jest trawa przez długi czas może korzystać z takiego nawozu. Nawozy długodziałające do trawników pomogą nam utrzymać trawnik w pięknej postaci.
Jak stosować nawozy długodziałające do trawników? Najlepiej zacząć już od momentu, gdy zakładamy trawnik. Przed wysiewem nasion wysypujemy przykazaną ilość nawozu na dany obszar. Dzięki temu trawa od początku będzie mogła wzrastać w korzystnych sobie warunkach. Ale jeżeli mamy trawnik wieloletni – nic straconego, również można użyć nawozu dla odświeżenia i wzmocnienia naszej trawy. Ważnym jest, by stosować się do instrukcji do danego nawozu i stosować nawozy wieloskładnikowe długodziałające dostosowane do pory roku – inne nawozy stosuje się wiosną, inne jesienią i tak dalej, gdyż rośliny potrzebują innych składników odżywczych o danej porze roku. Jeżeli będziemy stosować zgodnie z przeznaczeniem nawozy długodziałające do trawników, sprawimy, że nasza trawa będzie wyglądała zdecydowanie lepiej i będzie stanowiła element ozdobny naszego poletka ziemi.

Więcej dowiesz się na: https://www.sklepogrodniczy.pl/nawozy-dlugodzialajace/