Jak pozbyć się roztoczy z kołdry i poduszki?

cokosy

Jak pozbyć się roztoczy z kołdry i poduszki?

Kołdry

Tytułowy problem każdego domostwa może być odpowiedzialny za alergie i obniżenie odporności u domowników. Roztocze, bo to o nich mowa, znajdują się wszędzie tam gdzie jest kurz. Może i nie wiemy tego wszyscy, ale 70 procent kurzu to ludzki naskórek, który jest doskonałym przysmakiem dla tych pajęczaków. 

Jak się ich pozbyć z kołdry?

Niestety można znaleźć je w naszej pościeli. Niektóre z nich są drapieżne i przenoszą różne choroby. Bardzo ważna jest higiena osobista, jak i dokładne sprzątanie i wietrzenie pomieszczeń, w których mieszkamy. Zwłaszcza jeżeli my lub ktoś z domowników cierpi na alergię lub astmę oskrzelową, dbałość ta powinna być ogromna. W okresie jesienno-zimowym objawy takiej alergii się nasilają. Dosyć częstym schorzeniem jest atopowe zapalenie skóry, obserwowane coraz częściej u dzieci, którego objawy nasila obecność roztoczy w domu. W tym celu zaleca się częste pranie pościeli, najlepiej w 55 stopniach Celsjusza. 

Sporo osób ma taki nawyk że zaraz po przebudzeniu ścieli łóżko, czyli chowa kołdry i poduszki od razu do tapczanu. Jest to błąd, ponieważ roztocza lubią ciepło domowe. Dobrym rozwiązaniem jest poranne wietrzenie sypialni, ponieważ ujemna temperatura wybije intruzów i ograniczy ich namnażanie. Alternatywnie można również wykładać je na parapet, przy otwartym oknie, bądź na stołek na balkonie i przez dłuższy czas pozostawić na wietrzenie. Nie należy tego robić jednak podczas upałów, gdyż słońce pada na kołdry i poduszki powodując ich nagrzewanie się, co za tym idzie rozwój bakterii i ilości roztoczy. 

Wybór odpowiedniej poduszki

Można również przy wyborze poszewek kierować się ich atestem antyalergicznym, aby zapewnić o wiele lepszy komfort snu. Przeróżne przedmioty domowego użytku i dziecięce zabawki należy poddawać wymrożeniu, czyli włożyć na parę godzin do zamrażarki. Dostępne są również środki zabójcze do roztoczy. Bardzo korzystną decyzją (dla nas, nie dla tych robali) będzie rezygnacja z dywanów na poczet powierzchni łatwych do mycia, czyszczenia. Alergia na roztocza kurzu domowego jest czymś bardzo nieprzyjemnym, dlatego należy dbać o to aby się jej nie nabawić, a jeżeli podejrzewamy ją u siebie lub dziecka, jak najszybciej wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Po przeprowadzeniu badania, zleca on testy alergiczne wykonywane w specjalnych warunkach, aby potwierdzić lub wykluczyć uczulenie. 

Jedną z lepszych ofert znajdziesz na https://www.nell.com.pl/koldry-i-poduszki-c-1_75.html