Dlaczego powinieneś czytać codziennie

cokosy

Dlaczego powinieneś czytać codziennie

Kiedy ostatnio czytałeś książkę lub ważny artykuł z czasopisma? Czy twoje codzienne nawyki czytania koncentrują się wokół tweetów, facebooków, natychmiastowych aktualizacji, pakietów owsianych? Jeśli jesteś jednym z niezliczonych ludzi, nie myśl o czytaniu, czytaniu książek.

1. Stymulacja psychiczna

Alzheimer i demencja Alzheimer i demencja. Podobnie jak każdy inny mięsień w ciele, dobrze jest o tym pamiętać. Stwierdzono również, że gra polegająca na układaniu puzzli i graniu w gry takie jak szachy jest pomocna w stymulowaniu kognitywnym.
ARTYKUŁ VIDEO PODSUMOWANIE

Przewiń w dół, aby kontynuować czytanie artykułu

                                              2. Redukcja stresu

Bez względu na to, jak wiele masz problemów w swoim codziennym życiu, to tylko kwestia poślizgów. Dobrze napisana powieść zabierze Cię w rzeczywisty moment, pozwalając ci się zrelaksować i odprężyć.

3. Wiedza

Wszystko, co czytasz, wypełnia głowę nowymi informacjami. Im więcej masz wiedzy, tym lepiej wyposażasz się w wyzwanie każdego wyzwania.

4. Rozszerzenie słownictwa

To jest najważniejsza rzecz w twoim życiu. Słownictwo. Wyraźny i dobrze przemyślany jest wielką pomocą w twoim zawodzie i wiedząc, że możesz mówić więcej z poczuciem własnej wartości. Może to być nawet bardziej powołanie, a także ci, którzy są dobrze czytani, dobrze mówieni i pozbawieni świadomości literatury; przełomy naukowe i wydarzenia globalne.
Czytanie książek jest również ważne dla uczenia się nowych języków, jako płynnego pisania obcego.

5. Lepsza pamięć

Kiedy czytasz książkę, musisz pamiętać asortyment, ich pochodzenie, ambicje, historię i niuanse, a także łuki i sub-działki. Trzeba to zapamiętać, ale są to wspaniałe rzeczy do zapamiętania. Co zadziwiające, każda nowa pamięć tworzy kuźnie, nowe pomysły, ścieżki mózgowe i wzmacnia istniejące, co pomaga w krótkotrwałej pamięci i stabilizuje nastrój. Jakie to jest świetne?
6. Mocniejsze umiejętności analitycznego myślenia
Czy kiedykolwiek czytałeś niesamowitą powieść kryminalną i rozwiązałeś zagadkę przed ukończeniem książki? Jeśli tak, to jesteś w stanie umieścić krytyczne i analityczne myślenie w „whodunnit”.
Ta sama umiejętność analizowania detali jest również przydatna, gdy chodzi o krytykę fabuły; ustalenie, czy był to dobrze napisany utwór, czy postacie zostały poprawnie opracowane itd. Czy powinien pan wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi?