Autorzy

cokosy

redaktorkaANN VANDERMEER jest wydawcą i redaktorką od ponad dwudziestu lat. Obecnie pracuje jako redaktorka beletrystyki w „Weird Tales” oraz gościnnie w Best American Fantasy. Jest założycielką nagradzanego Buzzcity Press.

Teksty z jej wydawnictwa oraz związane z nim periodyki otrzymały nagrody British Fantasy Award, International Rhysling Award i pojawiały się w zbiorach opowiadań z najlepszymi tekstami z danego roku. Ann jest również założycielką magazynu „The Silver Web”, periodyku poświęconemu eksperymentalnej oraz awangardo- wej literaturze fantasy. Antologia Best of the Silver Web ukazała się nakładem Prime Books. Buzzcity Press opublikowało takie książki, jak Dradin, In Love Jaffa Vandermeera (finalista Theodore Sturgeon Award) oraz zwycięzcę International Horror Guild Award, The Divinity Studentautorstwa Michaela Cisco. Ann pomagała swojemu mężowi, Jeffowi, przy redakcji takich książek, jak seria Lewiatan (laureat World Fantasy Award) orazThe Thackery T. Lambshead Pocket Guide to Eccentric & Discredited Diseases (finalista Hugo). Współredagowała również następujące zbiory opowiadań: The New Weird; Fast Ships, Black Sails; Last Drink Bird Head, a także Love-Drunk Book Heads.

 

autor

 

DANIEL ABRAHAM to bardzo płodny autor fantasy i science fiction, mieszkający w stanie Nowy Meksyk. Do tej pory dał się poznać głównie od strony współpracy z Georgem R. R. Martinem, ale jego nazwisko staje się coraz głośniejsze w kręgach fantastycznych.

DANIEL ABRAHAM to bardzo płodny autor fantasy i science fiction, który mieszka w stanie Nowy Meksyk. Do tej pory dał się poznać głównie od strony współpracy z Georgem R. R. Martinem, ale jego nazwisko staje się coraz głośniejsze w kręgach fantastycznych.

Na zachodzie najbardziej znanym dziełem Abrahama jest cykl fantasy The Long Price Quartet.Wydana w 2011 powieść Leviathan Wakes uzyskała kilka nominacji do najlepszego SF roku. Jego Smocza droga stanowi pierwszy tom epickiej sagi, której kontynuacja ukaże się w połowie 2012.

 

 

Karl Schroeder

 

KARL SCHROEDER to pisarz science fiction urodzony w Kanadzie w 1962 roku. Do tej pory (stan na czerwiec 2011) autor może poszczycić się 9. powieściami (dziesiąta w przygotowaniu) oraz szeregiem opowiadań.

Cykl Virga, rozpoczęty wydanym w 2006 roku Sun of Suns, to druga z kolei seria książek tego pisarza. Autor chwalony był za stworzony w nim świat przez takie tuzy literatury jak Peter Watts czy Larry Niven.

Schroeder mieszka obecnie w Toronto, gdzie pracuje nad ostatnią częścią cyklu virgańskiego o roboczym tytule Ashes of Candesce.

 

Jeff VanderMeerJEFF VANDERMEER jest autorem bestsellerowegoMiasta szaleńców i świętych osadzonego w jego sztandarowym, fikcyjnym mieście Ambergris oraz szeregu innych powieści wydanych przez Bantam, Tor i Pan Macmillan.

Autor otrzymał dwie nagrody World Fantasy, nagrodę Floryda Individual Artist Fellowship, a niedawno również nagrodę Le Cafard Cosmique we Francji oraz Tahtifantasia Award w Finlandii. Był także finalistą nagrody Hugo, Nagrody im. Brama Stokera, International Horror Guild Award, Nagrody im. Philipa K. Dicka i wielu innych. Powieści Podziemia Veniss oraz Shriek: An Afterword trafiły na listę bestsellerów portalu Amazon.com i czasopism „Austin Chronicle”, „San Francisco Chronicle” oraz „Publisher Weekly”. Jego teksty, zarówno powieści, jak i opowiadania, zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. The Thackery T. Lambshead Pocket Guide to Eccentric & Discredited Diseases to najprawdopodobniej jego najbardziej znana antologia, którą traktuje się jako kultowy klasyk. Niedawno VanderMeer zaczął eksperymentować z innymi mediami, co zaowocowało filmem na podstawie jego powieści Shriek, dla którego muzykę napisał zespół rockowy The Church, a także animacją opowiadania A New Face In Hellprzygotowaną przez Joela Veitcha dla PlayStation Europe.

 

MEGAN WHALEN TURNER

 

MEGAN WHALEN TURNER to amerykańska pisarka książek fantasy dla dzieci i młodzieży. Najbardziej znana jest ze swojego cyklu o złodzieju Eugenidesie, który fani ochrzcili mianem Złodzieja Królowej.

Autorka uzyskała w 1987 roku tytuł licencjata z literatury angielskiej. Na rynku wydawniczym zadebiutowała w 1996 roku książką Złodziej (ang.The Thief). Od tego czasu jej kolejne pozycje wyczekiwane są przez fanów z nieciepliwością. W 2010 roku na rynek trafiła ostatnia część przygód Eugenidesa, The Conspiracy of Kings (Spisek królów), który trafił m.in. na listę bestsellerów NY Timesa.

Obecnie mieszka w Ohio wraz ze swoim mężem. Mają trzech synów.

 

 

 

Peter Watts

 

PETER WATTS to kanadyjski pisarz science fiction urodzony w roku 1958. Posiada doktorat z biologii morskiej. Jest autorem m.in. Trylogii Ryfterów, powieści Ślepowidzenie oraz zbioru opowiadań Ten Monkeys, Ten Minutes.

Obecnie mieszka w Toronto wraz z kotem o rozbrajającym imieniu Banan, leczy się z ciężkiego przypadku martwiczego zapalenia powięzi oraz pracuje nad dwiema nowymi książkami – State of Grace i Sunflowers.